[Tutorial] Geekbench 4 este popular pe Android

Locked
User avatar
MR.Killer<05>
Membru
Membru
Posts: 1403
Joined: 7 years ago
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Zodiac:
Age: 19
Status: Offline

7 years ago

Geekbench 4 este popular pe Android, dar in Windows ce scor ai obtinut? Este si unul dintre testele mele preferate cand vine vorba de sistemul de operare Android si probabil ca este disponibil pentru Windows de mult timp, insa abia acum m-am decis sa-l instalez pe PC si sa vad ce scoruri reuseste calculatorul meu.
Instalarea este simpla, trebuie numai sa descarci de [Please login or register to view this link] executabilul si sa instalezi pe calculator acest test care are putin peste 80 de MB. Dupa ce ai instalat(next-next-next), iti va aparea o fereastra in care va trebui sa introduci o licenta, ai insa posibilitatea sa treci mai departe si sa apesi butonul “later”. Acum se va deschide o fereastra ca cea de mai jos, acolo vei observa spacificatiile sistemului tau si poti alege sa testezi procesorul sau placa grafica (sunt doua teste diferite)
In functie de puterea PC-ului vostru, testele pot dura intre 2 si 20 de minute.
Am testat si eu Geekbench 4 pe Windows, iata mai jos ce scoruri am obtinut in cazul ambelor teste:

In cazul primului test ce a durat aproximativ 2 minute, 3805 puncte in testul single core si 10353 puncte in cel multicore (rezultatul este deschis intr-o fila din browser).
Locked

Return to “Android”